دوستت دارم

565469894564گفتگوی سالم و چگونگی برقراری ارتباط نیاز به مهارت دارد، مهارتی که امروزه در بین افراد جوان کمتر دیده می شود. افراد ممکن است با کوچکترین لفظی از سوی یکدیگر، کدورتی و آتش زیر خاکستری بین شان ایجاد شود و در نهایت منجر به دلخوری و دعوا گردد.

متاسفانه مردها و زنها متوجه تفاوت های یکدیگر نمی شوند. خانم ها معمولا عاطفی، احساسی، جزیی نگر و حساسند، در صورتی که آقایان کلی نگر، منطقی و کمتر عاطفی هستند. تحقیقات نشان داده ،اگر زن و مرد به تفاوت ها و خصوصیات یکدیگر بیشتر توجه کنند، راحت تر می توانند با هم گفتگوی سالمی داشته باشند.

اصولا، تفاوت افکار و سلیقه بین زن و مرد نه تنها باعث اختلاف نمی شود بلکه جذابیت را نیز به دنبال دارد، ولی اگر تفاوت جسمی و روحی یکدیگر را درک نکنند، منجر به بروز اختلافات می گردد. همانطور که ذکر شد ، یکی از خصوصیات آقایان این است که کلی نگر هستند و کمتر به جزییات توجه می کنند. برعکس خانم ها جزیی نگر هستند، پس قبل از اینکه ناراحت شوید و بخواهید روش برخورد خود را تغییر دهید از روحیات طرف مقابل خود آگاهی داشته باشید زیرا آنها گاهی به طور ذاتی متوجه تغییرات نمی شوند. مردها هم باید توجه داشته باشند که  به روحیات یک زن که جزیی نگر است و نیازمند تمجید و توجه است، بیشتر دقت کنند.

بعضی افراد، به نحوی تربیت شده اند که احساس عاطفی خود را نمی توانند به دیگران خوب بروز دهند و به نوعی خجالت می کشند. اما لازم است اگر کسی را دوست دارید به او بگویید .

همه چیز پول نیست ! شما نمی توانید تنها با هدیه دادن به دیگران ابراز محبت کنید، بلکه محبت و عاطفه بالاتر از هدیه های مادی است.متاسفانه برخی از مردها فکر می کنند که اگر به جنس مخالف ابراز علاقه کنند، کوچک  می شوند، در صورتی که این طرز تفکر، نشاندهنده ضعف فکری  اوست و مردها باید بدانند که زن ها بیشتر به حمایت، خصوصا از نوع عاطفی نیازمندند. مردها در این زمینه خجالت را کنار بگذارند، زیرا بروز دادن عواطف و احساسات نه تنها باعث تحقیر مرد نمی گردد بلکه  تاثیر زیادی در ایجاد و ماندگاری یک رابطه  خوب دارد.

و در انتها به یاد داشته باشید که  در مقابل دوست داشتن دیگری انتظار غیر معقولی نداشته باشیم  شاید تنها  باید گفت:

” هی فلانی دوستت دارم همین ” !

به اشتراک بگذارید...

درج نظر