نتیجه دیدار والیبال ایران و کانادا یکشنبه ۹ خرداد ۹۵

[ad_1]

نتیجه والیبال ایران و استرالیا شنبه 8 خرداد 95

نتیجه والیبال ایران و کانادا یکشنبه ۹ خرداد ۹۵

در این قسمت  نتیجه والیبال ایران و کانادا یکشنبه ۹ خرداد ۹۵ را برای شما علاقه مندان به ورزش والیبال قرار داده ایم

تیم ملی والیبال ایران ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح شنبه در اولین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک به مصاف استرالیا می رود، تیمی که در دوره گذشته این مسابقات گربه سیاه والیبال کشورمان شد و در میان بهت و حیرت همه علاقمندان شاگردان ولاسکو را از پیش رو برداشت و المپیکی شد.

ایران: –       کانادا: –

تیم های ایران و استرالیا در سال های اخیر شرایط نسبتا متفاوتی داشته اند و بدون شک تیم ایران یک سروگردن بالاتر از استرالیا نشان داده است اما همانطور که سرمربی استرالیا در مصاحبه ای عنوان کرده تیم ایران علارغم تمام موفقیت های که در سال های اخیر بدست آورده تیم پرنوسانی نیز بوده است و همین سبب شده کانگورها کماکان به پیروزی بر ایران امیدوار باشند.

ملی پوشان کشورمان تاکنون در ۶ دیدار بین المللی به مصاف زرد پوشان استرالیا رفته اند که ۴ پیروزی و ۲ شکست حاصل کار آنها بوده است، اما بدون شک شکست ۳ بر یکی که شاگردان ولاسکو در انتخابی المپیک ۲۰۱۲ برابر این تیم متحمل شده و از راهیابی به المپیک بازماندند سخت ترین و مهم ترین شکست تاریخ والیبال ایران برابر استرالیا بوده است تا حالا اشک های ریخته شده در پایان آن بازی به بزرگترین انگیزه شاگردان لوزانو برای از پیش رو برداشتن استرالیای همیشه زهردار تبدیل شود.

در حالیکه اکثر کارشناسان بزرگ والیبال جهان فرانسه، لهستان و ایران را بخت های نخست راهیابی به مسابقات المپیک می دانند و استرالیا، کانادا و ژاپن را در رده بعدی قرارداده اند بلندقامتان کشورمان باید با تمام قوا در برابر تک تک رقبای خود به میدان بروند چراکه کوچکترین اشتباه داغ بزرگی بر دل ملت ایران خواهد گذاشت، داغی به بزرگی حسرت ۵۶ ساله!

تیم کشورمان در آخرین بازی خود در برابر کانادا با هدابت کواچ و با حساب ۳ بر صفر در جام جهانی ژاپن شکست خورد تا این نتیجه به بالا رفتن اعتماد به نفس کانگورها برای انتخابی المپیک کمک کند، اما بدون شک این دیدار برای شاگردان لوزانو با طعم انتقام همراه است و آنها میخواهند ضمن جبران شکست سال ۲۰۱۲ گام اول مسابقات انتخابی المپیک را نیز محکم بردارند، محکم تر از همیشه!

ایران در صورتی که سهمیه المپیک را به دست بیاورد پس از کانادا، چین، کره جنوبی و ژاپن، پنجمین عضو کنفدراسیون والیبال آسیا خواهد بود که المپیکی شده است.ایران در ده مسابقه اخیر خود در رقابت های انتخابی المپیک فقط دو شکست تجربه کرده که یکی از آنها مقابل استرالیا ثبت شده است. تیم ملی والیبال استرالیا در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی هشتم، در المپیک ۲۰۰۸ پکن دوازدهم و در المپیک ۲۰۱۲ لندن نهم شد و در سایر المپیک ها حضور نداشت. این تیم یک طلا، دو نقره و یک برنز مسابقات قهرمانی آسیا را نیز در کارنامه دارد.

*** *** *** *** *** *** ***

نتایج دیدارهای ایران و کانادا در رویدادهای بین‌المللی به شرح زیر است:
۲۰۰۴ (انتخابی المپیک): ایران (۳) – کانادا (صفر)
۲۰۰۵ (انتخابی قهرمانی جهان): ایران (۳) – کانادا (صفر)
۲۰۰۸ (انتخابی المپیک): ایران (۳) – کانادا (صفر)
۲۰۱۲ (انتخابی المپیک): ایران (یک) – کانادا (۳)
۲۰۱۴ (قهرمانی جهان): ایران (۳) – کانادا (یک)
۲۰۱۵ (جام جهانی): ایران (صفر) – کانادا(۳)

نتیجه والیبال ایران و کانادا یکشنبه ۸ خرداد ۹۵

***************

تیم ملی والیبال ایران در دومین تلاش خود برای المپیکی شدن از ساعت ۵:۴۰ یکشنبه صبح رو در روی کانادایی قرار خواهد گرفت که لهستان را تا مرز شکست پیش برد.

 


 

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی والیبال ایران دومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ریو را مقابل کانادا انجام خواهد داد. بازی مقابل کانادا همیشه برای ایران مشکل بوده است اما این بار جدال به قصد المپیکی شدن خواهد بود و با توجه به انگیزه و نمایشی که ایرانی ها در روز اول از خود نشان دادند، کار کانادا مقابل ایران سخت تر از همیشه خواهد شد. کانادا حریف دوم ایران در توکیو عجیب ترین نتیجه اولین روز را رقم زد به طوریکه لهستان را تا مرز شکست هم پیش برد اما در ست پنجم آنها نتوانستند برنده بازی باشند.

 


تمام نکات روز اول ایران و کانادا:
* امیر غفور با ۱۹ امتیاز ستاره ایران در روز اول بود که ۱۳ اسپک، ۴ دفاع و ۲ امتیاز مستقیم سرویس حاصل کار او بود.
* جان گاردن با شماره ۲ ستاره همیشگی کانادا محسوب می شود به طوریکه در اولین دیدار توانست ۱۸ امتیاز به تنهایی کسب کند.
* ستاره کانادایی ها بر خلاف غفور که بعد از اسپک در دفاع تبحر دارد، یکی از بهترین زننده های سرویس در این مسابقات محسوب می شود که در بازی مقابل لهستان ۳ امتیاز مستقیم کسب کرد.
* اسمیت گاوین با شماره ۱۲ دیگر ستاره کانادا مقابل لهستان بود که با ۱۷ امتیاز روز خوبی را پشت سر گذاشت.
* کانادا لیگ داخلی ندارد و بازیکنان این تیم در کشورهای یونان، ایتالیا، برزیل، پرتغال و فرانسه لژیونر هستند.
* هوگ گالن سرمربی کانادا یکی از مطرح ترین تئوریسین های والیبال جهان است که در شروع رقابت ها همیشه رقبا را با مشکل رو به رو می کند.
* کانادا با ۱۱ دفاع و ۸ امتیاز مستقیم سرویس روز خوبی مقابل لهستان داشت اما اشتباهات بیش از حد فردی دست این تیم را از پیروزی دور کرد.
* با اینکه ایران فقط ۳ ست مقابل استرالیا بازی کرد اما ۱۱ امتیاز از دفاع مستقیم گرفت، این در حالی است که کانادا در ۵ ست توانست ۱۱ دفاع مستقیم از حریف بگیرد.
* نقطه تمایز کانادا نسبت به ایران در سرویس است، جایی که ایران تنها ۳ امتیاز از این تکنیک کسب کرد اما کانادایی ها ۸ بار حریف را مقابل سرویس های خود به اشتباه مجبور کردند.
* کمتر اشتباه کردن در تیم لوزانو حرف اول را می زند و به این دلیل است که بازیکنان در زدن سرویس احتیاط بیشتری می کنند. با اینکه ایران امتیازت کمتری در سرویس از کانادا گرفته است اما اشتباهات بسیار کمتری داشتند به طوریکه در این موضوع ۳۴ بر ۱۲ کانادا خطاهای بیشتری داشته است.
* بازی ایران در یک ساعت و ۱۲ دقیقه به پایان رسید در حالیکه کانادایی ها نزدیک به ۲ ساعت با لهستان در ۵ ست جنگیدند.
در پایان روز اول ایران با ۳ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و کانادا با تک امتیازی که توانست کسب کند بهترین تیم بازنده لقب گرفت. ایران و کانادا صبح روز یکشنبه در دومین دیدار مسابقات انتخابی المپیک از ساعت ۵:۴۰ رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت.

[ad_2]

به اشتراک بگذارید...

درج نظر