در دوران عقد باردار شدم + بارداری در دوران عقد و نامزدی

[ad_1]

در دوران عقد باردار شدم + بارداری در دوران عقد و نامزدی

سلام

من دو ساله عقد کردم، از اول قرار نبود عقدمون اینقد طول بکشه ولی هر بار که تصمیم میگرفتیم یه حادثه ای رخ میداد یا یکی فوت میکرد خیلی عجیبه هی گره میفته تو کارمون چون تک پسره به هیچ عنوان زیر بار نمیرن که بریم ماه عسل .

بعد یکسال و نیم از عقد که گذشت شوهرم گفت صبرم لبریز شده و رابطه کامل شروع کرد ،اینو بگم خانواده من خیلی مذهبی و سخت گیر هستن،و حتی اجازه نمیدن جلو شوهرم لباس استین کوتاه بپوشم ! (جز مراسم عقد که پیراهنمو خودم انتخاب کردم)، این بماند چطور و کجا .
بهم نزدیک میشه و چقد سختی کشیدم و میکشم، اخرین نزدیکی ما یه ماه پیش بود که خیلی شرمنده کاندوم پاره شد و ……. دارو گیاهی ،آویشن،خوردم و از ژل شستشو استفاده کردم،چون با خوردن قرص ضد بارداری دچار سردردای وحشتناک میشم منع مصرف دارم،ولی یه هفته ست متوجه شدم باردارم !!!

نمیدونم چه خاکی تو سرم بکنم شوهرم خیلی کلافه ست منم بدتر، نمیدونم چرا اینقد بلا سرم میاد ؟ شوهر خالش فوت کرده و اجازه نمیدن مراسم بگیریم ،مامانمینا اگه بفهمن حلق اویزم میکنن نگین شوهرته محرمته واسشون ابروریزیه بزرگیه،شهر ما کوچیکه و بارداری تو عقد واسشون عینه هرزگیه،خیلی میترسم.

من فقط تا جایی که میتونستم شوهرمو سرزنش کردم هول بودی و از این حرفا، بیچاره از شدت ناراحتی و حرفهام مشت میزد به دیوار ، میگه بخدا جرم نکردم زنمی بخدا زنمی، طاقت نداشتم تا کی منتظر بمونم خب برم زنا کنم ؟

از خورد و خوراک افتادم و کارم گریه زاریه خانوادم فکر میکنن از دست شوهرم ناراحتم،خیلی داغونم.

در دوران عقد باردار شدم + بارداری در دوران عقد و نامزدی

برای جوان امروزی دوران عقد، دوران ناآشنایی است. از سویی عقد دائم کرده و زن و شوهر رسمی محسوب می شوند و از سوی دیگر بسیاری از حق و حقوق زن و شوهرها را ندارند. یکی از این حقوق مردود شده در این دوران، ‌برقراری روابط جنسی میان نامزدهاست.

بسیاری از خانواده های امروزی با داشتن روابط زناشویی میان دختر و پسر در دوران نامزدی مخالفند. به همین دلیل معمولاً یا دختر و پسر کلاً قید رابطه نزدیک در این دوران را می زنند یا به صورت پنهانی اقدام می نمایند.

در واقع علت اصلی وجود دوران عقد آشنایی بیشتر زوجین با خصوصیات یکدیگر است. به همین دلیل بیشتر خانواده ها و حتی کارشناسان خانواده بر این باورند با اینکه هیچ مشکل شرعی وجود ندارد ولی بهتر است که دختر و پسر در این دوران رابطه جنسی با یکدیگر برقرار نکنند چون اگر در نهایت به این نتیجه برسند که با خصوصیات یکدیگر جور درنمی آیند و نمی توانند با هم زندگی مشترک تشکیل دهند، بتوانند بدون ایجاد مشکلات عدیده ای چون بارداری های ناخواسته از یکدیگر جدا شوند.

 

شاید به نظر بسیاری مواجهه با قضیه بارداری در دوران نامزدی در این روزه روز با این همه پیشرفت، خیلی کم و دور از ذهن به نظر بیاید ولی متاسفانه هم چنان عده ای از جوانان ما به دلایل مختلفی با آن مواجه شده و دست و پنجه نرم می کنند. بدتر از آن اینکه بسیاری از این جوانان در مواجهه با این قضیه دست و پای خود را گم کرده و مرتکب اشتباهات بزرگی چون فرار، سقط جنین، جدایی و… می شوند.

بارداری در دوران عقد، اگرچه از نگاه عرف یک اتفاق نا به جا است اما در پیش گرفتن راه حلی نامشروع و حرام (سقط) برای این اتفاق، آن را بیشتر از مسیر خود منحرف می کند. مواجهه با این مشکل هم باید با روش های خاص و مدیریت بهتر و درست تر رخ دهد تا هم تبعات آن کم شود و هم گناهی رخ ندهد

عده ای تصور می کنند که تا زمانی که روح در جنین دمیده نشده است (پنج ماهگی جنین) سقط وی قتل محسوب نشده و گناه ندارد. در حالی که براساس نظر مراجع تقلید سقط جنین بعد از انعقاد، در هر ماهی که باشد جایز نبوده، حرام است و دیه دارد. البته مقدار دیه در ماه های مختلف متفاوت است.

اما واقعیت این است که بارداری در دوران عقد، اگرچه از نگاه عرف یک اتفاق نا به جا است اما در پیش گرفتن راه حلی نامشروع و حرام (سقط) برای این اتفاق، آن را بیشتر از مسیر خود منحرف می کند. مواجهه با این مشکل هم باید با روش های خاص و مدیریت بهتر و درست تر رخ دهد تا هم تبعات آن کم شود و هم گناهی رخ ندهد. در چنین شرایطی اقدام به انجام برخی از امور لازم و ضروری محسوب می شود.

اولین گام در این ماجرا همدلی، همفکری و پشتیبانی دختر و پسر از یکدیگر است. دختر و پسر در این مرحله باید از خبر گذاشتن نامزد خود از این جریان مهم، مقصر دانستن یکدیگر،‌ خالی کردن پشت هم و… خودداری کرده و با حفظ خونسردیشان در کنار هم سعی کنند به خوبی این شرایط سخت را مدیریت نمایند.

 

– خانواده ها باید در جریان مشکل قرار بگیرند. برخی از خانواده ها به دلیل تعصباتی که دارند، نمی توانند چنین موضوعی را پذیرا باشند و سریع واکنش نشان می دهند. در این شرایط دختر و پسر باید موضوع را با یک مشاور متخصص در میان بگذارند تا وی با استفاده از شیوه های مناسب خانواده ها را در جریان گذاشته و به آنها آموزش های لازم را بدهد.

 

-هرچه سریع تر مراسم جشن ازدواج را برپا کنید. شاید برای عروسی تان آرزوهای زیادی داشته اید اما باید بپذیرید که به هرحال امکان صبر کردن برای برآوردن این آرزوها وجود ندارد. کمی ساده تر بگیرید تا بتوانید زودتر مراسم را برگزار کرده و سر زندگی تان بروید. دختر و پسر و خانواده هایشان باید در این شرایط خاص از بسیاری از توقعات و آرزوهایشان چشم پوشیده و با شرایط موجود کنار بیایند. یعنی مثلاً به جای یک مراسم ازدواج پر رنگ و لعاب، یک مراسم عروسی ساده و یا حتی یک مسافرت را انتخاب کنند.

در دوران عقد باردار شدم + بارداری در دوران عقد و نامزدی

قریب به هفت ماه است که از دوران عقد من و همسرم می گذرد. همه چیز خوب پیش می رفت و مشکل خاصی با هم نداشتیم. کم کم به موعد ازدواج رسمی مان نزدیک می شدیم که متوجه تغییرات عجیبی شدم. برای اطمینان نزد پزشک رفتم و آزمایشات لازم را انجام دادم. نتیجه برایم باور نکردنی و البته شرم آور بود. نمی دانستم اول از همه این مساله را به چه کسی عنوان کنم؟

دل را به دریا زدم و و مساله را با مادرم در میان گذاشتم. مادرم اول خیلی شکه و ناراحت شد اما بعد خودش را جمع کرد و به من پیشنهاد داد مساله را هر چه زودتر با همسرم و خانواده اش در میان بگذارم. وقتی موضوع را به همسرم گفتم، باورم نمی شد که اینگونه واکنش دهد. مثل افراد نامتعادل بر سرم فریاد می زد و تهدیدم می کرد و می گفت باید هر چه زودتر(قبل از فهمیدن اطرافیان) بچه را از بین ببری. راستش در برابر وضعیت پیش آمده راضی نبودم اما دوست هم نداشتم که اقدام غیر اخلاقی و غیر شرعی مانند سقط را مرتکب شوم. وقتی همسرم گریه ها و التماس های مرا دید گفت یا باید مرا انتخاب کنی یا آن بچه را. اگر او را سقط نکنی طلاقت می دهم ….

صحبت های خانواده من و حتی خانواده خودش با وی، هیچ فایده ای نداشت و باز هم مرغ یک پا داشت. الان دو ماه از آن زمان گذشته ولی همسرم حتی سراغی هم از من نمی گیرد و مرا تنها در این وضعیت رها کرده است……

***

یادداشت بالا گوشه ای از مشکلات برخی از زوجین جوان در دوران عقد است. هر چند بعد از عقد دختر و پسر از لحاظ شرعی زن و شوهر رسمی هستند و داشتن رابطه زناشویی و جنسی میان آن ها حلال و بلامانع است اما باید توجه داشت که در عرف جامعه ما، دوران عقد زمان و فرصتی برای شناخت و ایجاد تفاهم بیشتر میان زوجین است و بیشتر از آن که دختر و پسر به فکر برقراری رابطه جنسی با یکدیگر باشند باید به این مساله بپردازند که آیا می توانند تفاهم لازم را با یکدیگر ایجاد کنند؟ آیا انتخاب شان درست بوده است؟

در ضمن در مورد تناسب های اخلاقی و رفتاری بیشتر به بررسی بپردازند و همچنین رفتارها و خصوصیات اخلاقی خانواده های یکدیگر را برانداز کنند.

از دگر سو مساله ای که نباید منکر آن شد این است که علی رغم شان و منزلت بالایی که ازدواج دارد اما نباید منکر آن شد که یکی از اهدافی که افراد در امر ازدواج به دنبال تامین آن هستند، ارضای نیازهای غریزی و جنسی است. این مساله به خصوص در میان زوجینی صدق می کند که بنابر پاره ای از مشکلات از قبیل اشتغال به تحصیل، مهیا نشدن شرایط کامل ازدواج از جانب مرد، خدمت سربازی و .. دوران عقد طولانی می شود و مسلما برای این دسته از جوانان، تامین نیازهای جنسی در دوران عقد از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

اما از طرف دیگر برای جلوگیری از مشکلات احتمالی(مانند بارداری و یا حتی بر هم خوردن مساله ازدواج و ..) لازم است که آن مقدار از رابطه جنسی که از لحاظ عرف و طبق رسم ایرانی به بعد از ازدواج رسمی موکول شده، رعایت شود.

رعایت این مساله به نفع هر دو طرف خواهد بود زیرا در غیر این صورت اگر دوران عقد بنا به هر دلیلی به جدایی کشیده شود مهریه از جانب پسر باید به طور کامل پرداخته شود و از طرف دیگر دختر به علت دوشیزه نبودن فرصت های بعدی ازدواج را تا حد زیادی از دست خواهد داد.

 دوران عقد زمان و فرصتی برای شناخت و ایجاد تفاهم بیشتر میان زوجین است و بیشتر از آن که دختر و پسر به فکر برقراری رابطه جنسی با یکدیگر باشند باید به این مساله بپردازند که آیا می توانند تفاهم لازم را با یکدیگر ایجاد کنند؟

از این مسایل هم که بگذریم برای برخی از زوجین مساله بارداری در دوران عقد ایجاد می شود که مسلما این مساله دارای تنش ها و مشکلات خاص خود  است. همانطور که در یاداشت ابتدای این متن ملاجظه کردید پیش آمدن این مساله در دوران عقد دارای تبعات و عواقب نامناسبی است.

اولا که دختر و پسر هنوز شناخت و تفاهم لازم را با یکدیگر کسب نکرده اند و هنوز در مراحل ابتدای تفاهم هستند و به این ترتیب ورود یک مهمان جدید و بدون برنامه ریزی، امکان بروز اختلافات و ناهماهنگی را افزایش می دهد.

از طرف دیگر حتی اگر دختر و پسر و خانواده های آن ها این مساله را بتوانند هضم کنند، اما عرف جامعه ما با این نوع مسایل برخورد مناسبی ندارد و مسلما این نوع برخوردهای اطرافیان فشار عصبی بسیاری را بر دوش دختر و پسر و خانواده های شان می گذارد.

و مساله دیگر اینکه هرگز توصیه نمی شود زوجین در این دوران رابطه جنسی کامل را تجربه کنند چرا که عطش جنسی دو طرف باید در این زمینه محفوظ مانده تا در جایگاه خود بتواند تاثیر گذار باشد زوج های جوانی که در دوران عقد به سر می برند اگر می خواهند رابطه آن ها تکراری نشده و شکل عادت به خود نگیرد سعی کنند حد و حدود را رعایت کنند.

همان طور که در یادداشت ابتدایی خواندید شاید یکی از دلایل واکنش بسیار منفی و نسنجیده مرد در قبال بارداری همسر و سپس بی توجهی و تنها گذاشتن وی، ناشی از همین سردی یکباره باشد لذا برای جلوگیری از این نوع اتفاقات ناگوار بهتر است که دختران و پسران جوان در این دوران از برقراری رفتار های پرخطر خودداری کنند.

منظور از رابطه جنسی در دوران عقد، معاشقه است. معاشقه به مجموعه رفتارهایی که بواسطه یک عشق میان دو طرف پدید می آید می گویند. معاشقه شامل نوازش کردن و در آغوش گرفتن و….است . امنیت در معاشقه بسیار بالاست از این رو ترسی در انجام آن وجود ندارد پس لذت آن می تواند زیاد باشد .

معاشقه عبارت است از انتقال عواطف یک عاشق به معشوق خود بواسطه عشق میان آن دو  و برانگیخته شدن احساسات باعث این رفتار می شود البته معاشقه را نمی توان زیر مجموعه روابط جنسی دانست اما یکی از اصول روابط زناشویی که هرگز نباید فراموش شود معاشقه است.

معاشقه با رابطه جنسی تفاوت زیادی دارد و رابطه جنسی فقط و فقط زیر مجموعه رابطه زناشویی یعنی پس از ازدواج باید باشد.

یعنی در دوران عقد، زن و مرد در هنگام برقراری این رابطه باید حد و مرز مشخصی را برای خود داشته باشند و از این حد و حدود خارج نشوند و عمل دخول صورت نگیرد. اما هم زن و هم مرد از این طریق به مرحله ارگاسم(اوج لذت جنسی) خواهد رسید و از این طریق هم امکان بارداری زن منتفی می شود و هم دوشیزگی خانم حفظ می شود و مسلما از بروز مشکلاتی که عنوان شد، جلوگیری می شود.

در دوران عقد باردار شدم + بارداری در دوران عقد و نامزدی

اگر در دوران نامزدی باردار شدیم چه کنیم

برای جوان امروزی دوران عقد، دوران ناآشنایی است. از سویی عقد دائم کرده و زن و شوهر رسمی به حساب می آیند و از طرف دیگر بسیاری از حق و حقوق زن و شوهرها را ندارند. یکی از این حقوق مردود شده در این دوران، برقراری روابط جنسی میان نامزدهاست.

بسیاری از خانواده های امروزی با داشتن روابط زناشویی میان دختر و پسر در دوران نامزدی مخالفند. به همین دلیل معمولاً یا دختر و پسر کلاً قید رابطه نزدیک در این دوران را می زنند یا به صورت پنهانی اقدام می نمایند.

در واقع علت اصلی وجود دوران عقد آشنایی بیشتر زوجین با خصوصیات یکدیگر است. به همین دلیل بیشتر خانواده ها و حتی کارشناسان خانواده بر این باورند با اینکه هیچ مشکل شرعی وجود ندارد ولی بهتر است که دختر و پسر در این دوران رابطه جنسی با یکدیگر برقرار نکنند چون اگر در نهایت به این نتیجه برسند که با خصوصیات یکدیگر جور در نمی آیند و نمی توانند با هم زندگی مشترک تشکیل دهند، بتوانند بدون ایجاد مشکلات عدیده ای چون بارداری های ناخواسته از یکدیگر جدا شوند.

شاید به نظر بسیاری مواجهه با قضیه بارداری در دوران نامزدی در این روزه روز با این همه پیشرفت، خیلی کم و دور از ذهن به نظر بیاید ولی متاسفانه هم چنان عده ای از جوانان ما به دلایل مختلفی با آن مواجه شده و دست و پنجه نرم می کنند. بدتر از آن اینکه بسیاری از این جوانان در مواجهه با این قضیه دست و پای خود را گم کرده و مرتکب اشتباهات بزرگی چون فرار، سقط جنین، جدایی و… می شوند.

عده ای تصور می کنند که تا زمانی که روح در جنین دمیده نشده است (پنج ماهگی جنین) سقط وی قتل محسوب نشده و گناه ندارد. در حالی که براساس نظر مراجع تقلید سقط جنین بعد از انعقاد، در هر ماهی که باشد جایز نبوده، حرام است و دیه دارد. البته مقدار دیه در ماه های مختلف متفاوت است.

اما واقعیت این است که بارداری در دوران عقد، اگرچه از نگاه عرف یک اتفاق نا به جا است اما در پیش گرفتن راه حلی نامشروع و حرام (سقط) برای این اتفاق، آن را بیشتر از مسیر خود منحرف می کند. مواجهه با این مشکل هم باید با روش های خاص و مدیریت بهتر و درست تر رخ دهد تا هم تبعات آن کم شود و هم گناهی رخ ندهد.

در چنین شرایطی اقدام به انجام برخی از امور لازم و ضروری محسوب می شود:

– همدلی، همفکری و پشتیبانی دختر و پسر از یکدیگر

اولین گام در این ماجرا همدلی، همفکری و پشتیبانی دختر و پسر از یکدیگر است. دختر و پسر در این مرحله باید از خبر گذاشتن نامزد خود از این جریان مهم، مقصر دانستن یکدیگر، خالی کردن پشت هم و… خودداری کرده و با حفظ خونسردیشان در کنار هم سعی کنند به خوبی این شرایط سخت را مدیریت نمایند.

– خانواده ها باید در جریان مشکل قرار بگیرند.

برخی از خانواده ها به دلیل تعصباتی که دارند، نمی توانند چنین موضوعی را پذیرا باشند و سریع واکنش نشان می دهند. در این شرایط دختر و پسر باید موضوع را با یک مشاور متخصص در میان بگذارند تا وی با استفاده از شیوه های مناسب خانواده ها را در جریان گذاشته و به آنها آموزش های لازم را بدهد.

-هرچه سریع تر مراسم جشن ازدواج را برپا کنید.

شاید برای عروسی تان آرزوهای زیادی داشته اید اما باید بپذیرید که به هرحال امکان صبر کردن برای برآوردن این آرزوها وجود ندارد. کمی ساده تر بگیرید تا بتوانید زودتر مراسم را برگزار کرده و سر زندگی تان بروید. دختر و پسر و خانواده هایشان باید در این شرایط خاص از بسیاری از توقعات و آرزوهایشان چشم پوشیده و با شرایط موجود کنار بیایند. یعنی مثلاً به جای یک مراسم ازدواج پر رنگ و لعاب، یک مراسم عروسی ساده و یا حتی یک مسافرت را انتخاب کنند.

دیگر مطالب مرتبط:

روشهای جلوگیری از بارداری در دوران عقد

حد و مرز رابطه جنسی در دوران نامزدی+رابطه‌جنسی در دوران‌ عقد

راه و روش های جلوگیری از بارداری طبیعی قرص عقد رابطه

اصول روابط جنسی در روابط زناشویی+آموزش

آموزش رابطه جنسی برای اولین ارتباط برای زوجهای جوان

آیا دختر باکره حامله میشود؟

[ad_2]

به اشتراک بگذارید...

درج نظر